Робота зі здобувачами освіти

                                                 Чим зайняти себе на карантині?

       Карантинні заходи суттєво позначились на житті молодих та активних. І нині, аби захистити себе та своїх близьких молодь має не лише тимчасово забути про "туси" і сидіти вдома з "предками", але і займатися дистанційним навчанням. Тому, сьогодні ми поговоримо про те, як пережити карантин і провести час з користю для себе. 
Сьогодні, чи не найкращий час для нашого особистісного саморозвитку. Весь світ завмер на паузі... Тож нам також можна нікуди не поспішати. Можна глибоко вдихнути і видихнути. Насолодитися теперішнім моментом - співом пташок за вікном, коли ми провітрюємо кімнату, чи ароматом солодкої кави за смачним корисним сніданком. Так, час зупинився, але ми маємо йти далі. Далі до нашої мети, до поставлених цілей, до наших мрій, які обов'язково здійсняться). І для цього нам необхідно скласти чіткий план дій, які ми будемо заради цього робити. Напишіть на чистому аркуші паперу розпорядок свого дня, а також, розклад  дистанційних занять !!! Адже, дорогі учні, ви знаходитесь на карантині, а не на канікулах. І зараз, використовуючи електронні ресурси, у вас є чудова можливість покращити свої знання з предметів, які з тих чи інших причин вам важко давалось вивчати. 
Чередуйте розумову діяльність з фізичною. Робіть зарядку, інші фізичні навантаження. Це подарує вам не тільки гарну зовнішність, а й покращить ваш психоемоційний стан. Також, використовуйте методи пониження стресу.

          Методи пониження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:
1. Поверніться до реальності
Подивіться коло. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось нше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).
2. Прийміть те, що відбувається
Запитайте себе: що можна зробити в цій ситуації, а в чому ви безсилі? Пам'ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися.
Які дії посилюють стрес? Що допомагає відволіктися і розслабитися? Думаю, ви вже здогадалися, що робити з цією інформацією.
3. Заземлюйтеся
Поставте обидві ноги на підлогу рівно, не схрещуючи. Відчуйте свої ступні, як ви на них опираєтесь. Можна робити це стоячи, або сидячи (зігніть коліна під прямим кутом).
4. Дихайте
Є низка різних дихальних технік - підійде будь-яка. Можете просто глибоко вдихати і видихати протягом трьох хвилин.
5. Добре харчуйтеся і висипайтеся
Організм - єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся більше спати.
 6. Випустіть пар Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим - нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес/
7. Займіться творчістюТворчість допомагає відволіктися від світу і зануритися в себе. Чим більше ми концентруємося на собі, тим менш важливими і незначними здаються події, які відбуваються навколо. А дрібна моторика рук стимулює роботу мозку і надає медитативний розслаблюючий вплив.
8. Переосмисліть, що відбуваєтьсяТак, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Немає прогулянок, немає спілкування з друзями, немає гуртків… але є засоби якими дещо можна замінити чи перевести в іншу площину не відгороджуючи себе від світу (соціальні мережі, вебінари, майстер-класи…)
9. Пишіть Візьміть кілька аркушів паперу, і почніть писати. Все, що приходить в голову. Як завгодно. Не звертаючи уваги на граматику і орфографію. Тут тільки ви, ручка і папір. Пишіть про те, що вас хвилює, про свої емоції, проблеми. Напишіть 100 раз в стовпчик, що коронавірус - відстій (як Барт Сімпсон на дошці). Пишіть півгодини і ви побачите, що стане легше.
10. Складіть кризовий планТривога - це постійне переживання про майбутнє. Продумайте, що будете робити при найгіршому результаті. Складіть детальний план.
11. Дотримуйтеся інформаційної гігієниНе читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 15:00 до 16:00). Краще не робити це зранку, перед сном і на голодний шлунок. І, звичайно, перевіряйте джерела інформації.
12. Зверніться до психологаПсихолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту був   започаткований день боротьби з торгівлею людьми. Сучасним міжнародно-правов...